Szívesen válaszolunk kérdéseire.
Kérdése van nyersanyagainkkal, termékeinkkel és szolgáltatásainkkal kapcsolatban? Itt összegyűjtöttük a leggyakrabban feltett kérdéseket, és megválaszoltuk Önnek. Egyszerűen kattintson az alábbi mezők valamelyikére a megfelelő válaszok megtalálásához.
Ha ezután még további felvilágosításra van szüksége, kérjük, használja kapcsolatfelvételi űrlapunkat.
Mik azok a béta-glükánok?
A béta-glükánok speciálisan elágazó szerkezetű poliszacharidok. Gyakran különböző tanulmányok tárgyát képezik, és messze a legtöbbet vizsgált gombából származó poliszacharidok.
A gombatermékeket károsítja-e az erős hőhatás, például ha ételbe keverik vagy napfénynek teszik ki őket?
Mind a gombaporok, mind a gombakivonatok hozzáadhatók a meleg ételekhez. A főzést azonban előtte be kell fejezni. A gombapor vagy gombakivonat hozzáadását közvetlenül a végén, nem sokkal a fogyasztás előtt javasoljuk.
Így az értékes összetevők megmaradnak, és teljes hatásukat ki tudják bontakoztatni. A porok és a kivonatok értékes összetevőit a közvetlen napfény károsítja, ha hosszabb időn keresztül ennek vannak kitéve. A gyógygomba-készítményeket ezért mindig száraz, hűvös helyen, közvetlen napfénytől védve kell tárolni.
A gomba egyéb összetevőit károsítja-e a kivonási folyamat?
Amint a folyamatos elemzések azt mutatják, a kivonás során kis mennyiségű vitamin és aminosav valóban elvész. Mivel azonban a kivonatok esetében a poliszacharidtartalom az elsődleges, ez a veszteség kisebb jelentőségű.
Mindez azonban azt mutatja, hogy miért van helye mindkét gyógyszerformának – a kivonatoknak és a poroknak -, és miért lehet ésszerű a kombinált alkalmazásuk.
Honnan tudja a vásárló, hogy mi van a kapszulákban?
A Mushi gyógygomba kivonatok gyártójához szállított összes nyersanyag tételszámot kap, csakúgy, mint minden késztermék. Ennek a tételszámnak a segítségével az Agrolab analízis eredményei érthetőek, és az ezekhez tartozó analitikai tanúsítványokat bármelyik ügyfelünk kérheti.
Miből készül a kapszulahéj?
A kapszulahéj cellulózból áll. A cellulóz egy természetes anyag, amelynek fő összetevője a növényi sejtfalak, és amely a növények szilárd szerkezetét adja. Teljesen kerüljük a sertés- vagy marhazselatinból készült kapszulákat.
Miért van az, hogy egy gombafajtából származó gombaporok/kivonatok néha más színűek?
Gyógygombáinkat természetes termesztőanyagokon, például fán vagy szalmán termesztjük. A fafajta például nem döntő: a gombák bármilyen keményfán nagyon jól fejlődnek. A különböző fafajták színükben különböznek egymástól. A tölgyfa fája például viszonylag sötét, míg az almafa nagyon világos színű anyagot biztosít.
A gombák kemoszintetikus anyagként felveszik a különböző színezékeket a termőanyagból, és a sejtjeikben tárolják azokat. Szárítás és őrlés után a termesztőanyag különböző színei a por színének különbségeit eredményezik.
Milyen módon őrlik a szárított gombát, és miért olyan fontos a megfelelő aprítási módszer?
A gombát és a szárított kivonatokat a héjtörő módszerrel őrlik. Ez egy rendkívül finom port eredményez, amelyben minden egyes sejtet felbontanak.
Minél finomabb a por, annál jobb a minőség!
Ez a különleges és nagyon kiterjedt technika biztosítja, hogy a gomba összetevői könnyebben hozzáférhetővé váljanak az emberi anyagcsere számára. A durva por vagy gombadarabok rostként is szolgálnak. Összetevőik a rövid emésztési folyamat során csak kis mértékben oldódnak fel és emésztődnek meg.
Hogyan működik a Cordyceps sinensis termesztése?
Az eredeti Cordyceps sinensis rendkívül ritka és nagyon drága. Piaci ára Sanghajban 2016-ban 35 000 €/kg körül volt. Mivel a gomba termőtestét sem lehet termeszteni, ezért többéves kutatást követően a vadon élő Cordyceps sinensisből izolálták és egy speciális fermentációs technikával szaporították a micéliumot.
A tenyésztés során a micéliumot egy vákuumtartályban egy speciális tápfolyadékkal együtt több héten keresztül laboratóriumi körülmények között temperálják. A micélium a teljes tápfolyadékot erjeszti. Így az eljárás végén a tiszta Cordyceps CS-4 marad meg.
Mi a különbség a gombapor és a gombakivonat között?
A gombaport a szárított gomba finomra őrlésével (mikronizálásával) nyerik. Hatékonysága a termőtestek sejtjeiben és sejtfalában előforduló különböző bioaktív anyagokon alapul. A gyógygomba nemzetségétől függően legfeljebb egy-három százaléknyi egyéb terápiásan fontos anyagot, például poliszacharidokat tartalmaz.
A magasabb koncentráció és az összetevők jobb hozzáférhetősége érdekében a hagyományos kínai orvoslás által biztosított vizes extrakciós technikákat alkalmazzák. Ez lehetővé teszi a kivonatok poliszacharidtartalmának előre meghatározott szintre történő standardizálását, és biztosítja az egyenletes minőséget.
A bioaktív anyagok aránya a porokban változó. A porok és a kivonatok így jelentősen különböznek egymástól, és így eltérő felhasználási lehetőségekkel rendelkeznek.
Mi történik konkrétan a kivonási folyamat során?
Az extrakció a hagyományos kínai orvoslás (TCM) szerint szabványosított eljárás. Lehetővé teszi, hogy a gomba sejtfalába kötött értékes poliszacharidok felszabaduljanak, és az emberi anyagcsere számára biológiailag hozzáférhetővé váljanak.
Ez különböző szakaszokban történő forró vizes extrakcióval kezdődik. A poliszacharid-tartalom az eljárás ismétléseinek számával szabályozható.
Miért vannak gyengébb minőségű, nagyon magas poliszacharidtartalmú termékek?
A gombakivonatokat sajnos gyakran keverik keményítővel. A poliszacharidtartalom ellenőrzésére szolgáló megfelelő vizsgálatokkal a keményítőt nagyon nehéz megkülönböztetni a jó minőségű poliszacharidoktól. Ez a magyarázata annak, hogy egyes rosszabb minőségű és olcsóbb termékekben akár 50%-os ezeknek az anyagoknak a tartalma is előfordulhat.
A gyengébb minőségű gombatermékek előállításának egyik népszerű módszere az, hogy a gombát fa és szalma vagy köles keverékén termesztik, és a teljes gombakultúrát (beleértve a szalmát, a fát és a kölest is) a termőtestek növekedésének befejezése után porrá zúzzák. A poliszacharid-értékeket itt is meghamisítják. Ráadásul az ilyen termékek elsősorban fából és szalmából állnak. Az egészségfejlesztő hatás ebben az esetben biztosan elmarad.
A Mushi termékekben feltüntetett poliszacharidok aránya a gombára jellemző poliszacharidok – az úgynevezett béta-glükánok – tiszta aránya.
Mik azok a poliszacharidok és miért olyan fontosak?
A gyógygombák legérdekesebb és ma már jól vizsgált összetevői közé tartoznak a poliszacharidok, amelyek elsősorban váz- és raktározóanyagként fordulnak elő a gombákban, és ígéretes potenciált mutatnak.
A poliszacharidok (ide tartoznak a béta-glükánok is) jelentős mértékben felelősek a gyógygombák hatásáért. Ezt szem előtt tartva biológiai válaszmódosítóként értelmezhetők.
Kérésre szívesen küldünk Önnek további szakszerű információkat a poliszacharidokról.